אודות אסתר גלמידי

אנשים מעניינים ומסקרנים אותי כך היה תמיד, שנים שאני צופה ומתבוננת על עמדות, בחירות, משברים, מערכות יחסים, התנהגויות, ערכים, סבל ומצוקה.

לפני שלושה עשורים, כשהתחלתי ללמוד עבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, הבנתי את העוצמה וההשפעה של הטיפול על איכות החיים שלנו. מאז לומדת  ומתמקצעת כל הזמן,  לצד הניסיון בטיפול ובהדרכה בשדה המקצועי.  

כשסיימתי את לימודי התואר השני המשכתי להתמחות ב"מכון בראשית" . ולאחר מכן, הוסמכתי למדריכה מוסמכת בטיפול זוגי המשפחתי מטעם האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי.

לאורך השנים מילאתי תפקידים בשרות הציבורי במספר תחומי ידע: עבדתי עם נוער במצוקה, הקמתי וניהלתי תחנה למניעת אלימות במשפחה במעלות, ניהלתי את "פעימות" התחנה לטיפול זוגי ומשפחתי במשגב, ריכזתי מרפאה להפרעות אכילה בבית חולים העמק בעפולה. כיום מטפלת משפחתית ומדריכה במרפאה הפסיכיאטרית בבית חולים העמק.

במגזר הפרטי אני מטפלת, מדריכה צוותים מקצועיים ומודרכים בתהליכי הסמכה, מדריכה מנהלים וקבוצות, וכן מנחה בתוכנית הלאומית למניעת אובדנות-מטעם משרד הבריאות.
עובדת עם גופים רבים: משרד הרווחה, משרד הבריאות, משרד הביטחון, רשויות מקומיות ועוד.

עם מהפכת המדיה, הקשר הבין אישי והמפגש בין בני אדם, הולך ומתמעט. בעיקר מתמעט השיח הכנה והאמיתי. חווית הבדידות והניכור מתעצמת. חשוב לי ליצור בחדר הטיפולים בטחון להיות, להעז. לאפשר לאנשים דיאלוג ותקשורת עם הקרובים להם, להפוך סמוי לגלוי, ובעיקר לסייע ליצור קרבה בין האדם לעצמו, בין בני זוג ובין אנשים בקבוצות.

להשפיע על המתרחש סביבי, לנסות לצקת תוכן למסע החיים ולחפש משמעות עם המטופל/מודרך – לאירועי החיים שלו במסגרת האישית, הזוגית והמשפחתית. הטיפול/ההדרכה הוא מסע של גילוי משותף, מפגש, ליווי, תמיכה והתפתחות. להיות חלק ולעזור לאחר לשפר את איכות חייו זו המתנה שלי כמטפלת/כמדריכה בכל מפגש עם האדם שמולי בחדר הטיפולים.

מוזמנים לשתף:

אני רוצה לומר לך תודה על תהליך משנה חיים שעברתי איתך. אחרי כל פגישה איתך הייתי אומרת שהגעתי עם סלט של מחשבות ועשית לי סדר בראש. בזכות היכולת שלך לראות את מה שנאמר מאחורי המילים, לשקף את הסיטואציה ללא פרשנות. להכיל את מה שאני כבר לא יכולתי להכיל בתוכי.
קטע מתוך מכתב מטופלת
היית לנו אור מוביל דרך, במקצועיות בלתי מתפשרת. בנחישות ואמונה אמיתית... ליבנו מלא אהבה והכרת תודה על היותך איתנו.
קטע מתוך מכתב - צוות "פעימות"
היית העוגן שלנו בשנה זו, עוגן שיכולנו להישען עליו בבטחה ולדעת שהוא יוביל אותנו למקום נכון, גם אם לא תמיד קל. תודה לך על מקצועיות , על ליבך הרחום ונפשך הנדיבה.
קטע מתוך מכתב מסיימי סדנה
אתי משלבת בין יכולתה האנליטית הגבוהה לבגרותה הרגשית ואלו יחדיו מסייעים לה לשמש מדריכה מצוינת. לצד אינטראקציה רגישה עם המודרך, היא גם יודעת להתעמת עם נושאים וסוגיות בעלי מטען רגשי רב. אתי זוכה להערכה מקצועית רבת שנים מחברי הקהילה המקצועית,,, אני ממליצה בחום רב,,,
קטע מתוך מכתב המלצה יהודית גרינבאום פסיכולוגית ומטפלת זוגית מנהלת מרכז "בראשית"
ההדרכה שלך, כשמה כן היא, סללה דרך, בה למדנו... תודה בעיקר על היכולת לאסוף, להרכיב, מבלי לבטל, כל דבר הוא נכון ויש לו מקום רק הסדר הוא שמביא דיוק, תוצר, חומר למחשבה ומשם גם תנועה והתקדמות. לנו- כפרטים, כקבוצה, כצוות ולמטופלים שלנו.
קטע מתוך מכתב - "צוות היחידה למתבגרים, המחלקה לשירותים חברתיים"
אנו מגיעים לכל פגישה בידיעה שנצא ממנה קצת שונים מאיך שנכנסנו אליה. יש לנו את האומץ לטעות, לכאוב ולשתף כי אנחנו לא לבד. תמיד את שם עבורנו להכיל ולחבק בגובה העיניים ללא שיפוטיות ועם המון רכות, עוצמה ונחישות.
קטע מתוך מכתב "קבוצת - מודעות לזוגיות"
יכולת ההקשבה וההכלה, הדיוק הרב, העין הפקוחה היטב שרואה הכל, הרגישות. הרצון לגונן ועם זאת לעודד אותנו לראות - בעיקר את עצמנו, כל זאת לזכותך.
קטע מתוך מכתב מודרכת - א.ת
שקופית קודמת
שקופית הבאה